شاید اولین مسئله‌ای که در مواجه با مواد آرایشی ارگانیک به ذهن شما می‌رسد این باشد که چرا باید از این نوع لوازم آرایشی استفاده کنید و چه چیز باعث برتری این مواد نسبت به لوازم آرایشی شیمیایی با برندهای معروف می‌شود؟ مواد آرایشی ارگانیک با مواد گیاهی و طبیعی که خود آن‌ها نیز با روش ارگانیک رشد یافته اند تهیه می‌شوند و به همین علت میتوانند در عین زیبایی از پوست شما محافظت کنند. این در حالی است که لوازم آرایشی شیمیایی حتی با برندهای معروف به علت استفاده از مواد شیمیایی باعث اختلالات عصبی و خونی و در نتیجه سرطان می‌شوند.
خوب است بدانید چشم و لب مهم‌ ترین و حساس ترین اعضای چهره هستند و بیشترین تولیدات لوازم آرایشی نیز مرطبت با همین اعضا هستند. چشم و لب به علت حساس بودن بسیار آسیب پذیر هستند و به سادگی در معرض عوارض مواد شیمیایی استفاده شده در لوازم آرایشی قرار میگیرند و باعث بروز بیماری در بدن انسان می‌شوند.
در حالی که لوازم آرایشی شیمیایی باعث بروز بیماری‌هایی در بدن شما می‌شوند مواد آرایشی ارگانیک با استفاده از گیاهان و مواد طبیعی از پوست شما محافظت می‌کنند و با استفاده از ویتامین‌های موجود در گیاهان با رفع چین و چروک و شل شدگی و افتادگی پوست باعث جوانسازی پوست شما می‌شوند. همچنین به راحتی روی پوست و مو می‌نشینند. در این نوع مواد آرایشی از رنگ‌های طبیعی مانند حنا استفاده می‌شود که خود ضد قارچ هم هست. از دیگر مواد استفاده شده در لوازم آرایشی ارگانیگ با فواید عالی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• اکسید تیتانیوم، اکسید زینک، اکسید آهن ← شادابی پوست
• رزماری، بابونه، سدر، آلوئه‌ورا ← نرمی و رطوبت پوست و تامین ویتامین‌های آن
• آنتی اکسیدان‌های طبیعی مانند وسمه و زردچوبه ← ضد التهاب
• ویتامین ꓮ و مشتقات آن ← آنتی اکسیدان و فعال کننده‌ی پروتئین‌ها و ژن‌های خاص و همچنین درمان آسیب بافتی
• ویتامین C ← آنتی اکسیدان و درمان آسیب بافتی
• ویتامین E ← محافظ پوست در برابر آفتاب، بهبود آسیب‌ها و شفافیت و سلامت پوست